بهترین اپلیکیشن اندرویدبهترین نرم‌افزار و اپ موبایل

بهترین برنامه های کاربردی اندروید برای دانشجویان(2018)

بهترین برنامه‌ها برای دانشجویان کدام است؟ اگر دانشجو هستید و دنبال برنامه کاربردی میگردید حتما مقاله زیر را دنبال کنید چرا که در این مقاله بهترین و کاربردی ترین اپلیکیشن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

دانشگاه یکی از مکان هایی است که دانشجویان زیادی بیشتر وقت خود را برای تحصیل و مطالعه دروس مختلف در آن می‌گذرانند. زمان و هدف دانشجوها یکی از مهم ترین عامل هایی است که در رشد تحصیلی آن‌ها تاثیر بسزایی دارند از این رو اغلب دانشجویان برای برنامه ریزی درسی خود و یا در فراگیری کتب درسی خود دچار مشکل می‌شوند و یا تمرکز لازم را برای مطالعه و.. ندارند. امروزه دانشجویان می‌توانند با نصب یکسری از برنامه‌ها بهترین برنامه ریزی درسی را داشته باشند و اپلیکیشن‌های کاربردی دیگری که می‌تواند کمک شایانی به دانشجویان کند. همچنین مطلب بهترین برنامه‌های اندروید 2019 کدامند؟ را مشاهده کنید.

اپلیکیشن‌هایی که در زیر به شما معرفی کرده‌ایم از سه بخش تشکیل شده‌اند. اولین بخش مختص برنامه‌های برنامه‌ریزی و تمرکز است، بخش دوم در مورد برنامه‌های نوت برداری و بخش سوم در مورد برنامه‌های آموزشی آنلاین هستند. سیستم عامل اندروید پر از اپلیکیشن‌های آموزشی است که چکیده‌ای از بهترین برنامه‌های کاربردی را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر به دنبال برنامه‌های دیگر اندروید هستید، می‌توانید با مراجعه به  مقاله‌ی “بهترین اپلیکیشن اندروید” با برنامه‌های بیشتری آشنا شوید. اگر برنامه‌‌های کاربردی دیگری برای دانشجویان می‌شناسید، در قسمت‌ کامنت‌ها آن‌ها را با ما در میان بگذارید. برای ادامه بهترین برنامه‌ها برای دانشجویان با دیجیت نست همراه باشید.

بهترین برنامه برای تمرکز و برنامه ریزی

برای زمان خود برنامه ریزی کرده‌اید؟ برای مطالعه درس هایتان تمرکز لازم را دارید؟ اگر پاسخ شما به این سوالاها خیر است، به شما توصیه می‌کنیم برای استفاده بهتر از زمان خود و … برنامه معرفی شده زیر را بر روی سیستم اندروید خودتان نصب کنید و از آن ‌ها لذت ببرید. با این برنامه ها می‌توانید زمان خود را مدیریت کنید و برای استراحت، مطالعه و حتی اوقات فراغت خود زمانبندی درستی را انجام دهید. اما تا کنون به این فکر کرده‌اید با بازی می‌توانید ذهن و فکر خود را متمرکز کنید و اینگونه تمرکز خودتان را بالا ببرید؟ در ادامه با برنامه هایی آشنا می‌شوید که علاوه بر سرگرمی، تمرکز ذهنی و فکری شما را افزایش می‌دهد.

1) برنامه Engross: Work Better. Timer, To-do & Day Planner

Engross یکی از بهترین برنامه‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن حواس پرتی را از خود دور کنید و روی کاری که می‌خواهید انجام دهید، تمرکز کنید. با این برنامه شما می‌توانید، برای فعالیت خود زمان تعیین کنید و در کمترین زمان ممکن آن را انجام دهید. با این برنامه یک لیست از کار‌هایی که می‌خواهید انجام دهید، بسازید و پس از اتمام آن کار، آن را تیک بزنید. استفاده از این برنامه بسیار راحت است.

زمانی که شما تایمر را شروع می‌کنید، متنی در صفحه وجود دارد، که نوشته: زمانی که حواستان پرت شد، یک ضربه به من بزن! که البته بعد از اتمام کارتان، برنامه به شما خواهد گفت که چند بار حواستان پرت شده است.

20 بازی برتر اندروید سال 2018 کدامند؟
مشاهده کنید!

شما با تعیین کردن یک هدف نهایی می‌توانید انگیزه‌ی کافی را برای پیشرفت به دست آورید.

برنامه‌ی اندروید Engross Work Better. Timer, To-do & Day Planner

حجم: 3.1M

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی  دانلود از مای‌کت

2) برنامه Peak – Brain Games & Training

مغزتان را با بازی‌های بامزه، علمی، زبان و حافظه‌ای به چالش بکشید، امتیازات خود را با دیگران مقایسه کنید. این برنامه نیز قبلا هم جزو، “بهترین برنامه‌های اندروید در سال 2016” به انتخاب خود گوگل است. بازی‌ها بسیار چالشی هستند. بیش از 35 بازی در این اپلیکیشن وجود دارد که به صورت منظم برای هر بازی آپدیت منتشر می‌شود. شما نیز می‌توانید که پیشرفت خود را به صورت آمار مشاهده کنید. بازی رایگان است و این برنامه را به همه پیشنهاد می‌کنیم.

برنامه‌ی اندروید Peak – Brain Games & Training

حجم: بستگی به دستگاه دارد.

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی دانلود از بازار دانلود از مای‌کت

3) برنامه mind mapping) Mindly)

نقشه‌ی ذهنی نموداری است که یک حالت درختی شکل دارد و با آن می‌توانید ذهن خود را در مورد ساختار ذهنی، ایده‌ها، آماده سازی برای سخنرانی، آماده سازی برای ملاقات، فعالیت‌ها، ایده‌ها، خواندن و درس، ارائه (Presentation) و … دسته بندی کنید. اگر تاکنون با این واژه آشنایی ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم واژه‌ی نقشه‌ی ذهنی را سرچ کنید و با آن آشنایی پیدا کنید. شما با استفاده از این برنامه می‌توانید، یک نقشه‌ی ذهنی با استفاده از نوت برداری، عکس و لینک بسازید.

ویژگی‌های مهم این برنامه عبارتند از:

 • با استفاده از المان‌هایی مانند: نوت، عکس و آیکون نقشه را طراحی کنید.
 • المان‌های خود را رنگ آمیزی کنید.
 • نقشه را Export کنید.

برنامه‌ی اندروید Mindly

حجم: 10M

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی  دانلود از مای‌کت

4) برنامه Pzizz – Sleep, Nap, Focus

آیا با خوابیدن مشکل دارید، Pzizz – Sleep, Nap, Focus یک برنامه‌ی فوق‌العاده است که با استفاده از آن، مشکل بی‌خوابیتان را برطرف می‌کند. ناگفته نماند که این برنامه از طرف گوگل منتخب نامیده شده است. به گفته‌ی سازندگان این برنامه: در ساخت این اپلیکیشن از علم روان شناختی استفاده شده است. کارکرد این برنامه به این صورت است که با پخش یک سری موزیک و صدا ذهن شما را آرام می‌کند و شما را به خواب می‌برد. این برنامه از چند حالت تشکیل شده است. حالت Sleep (خواب) و Nap (چرت) به خوابیدن کمک خواهد کرد؛ حالت Foucus به تمرکز شما کمک خواهد کرد.

برنامه‌ی اندروید Pzizz - Sleep, Nap, Focus

حجم: 24M

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی  دانلود از مای‌کت

5) برنامه Simple Habit Meditation

برنامه Simple Habit Meditation یکی از بهترین برنامه‌های مدیتیشن (Meditation) برای افراد پر مشغله است. در روز، 5 دقیقه را برای ریلکس شدن اختصاص دهید تا استرس کمتری داشته باشید، تمرکز بیشتری پیدا کنید، خواب بهتری داشته باشید و زندگی شادتری داشته باشید. در ساخت این برنامه از متخصصان استفاده شده است. Simple Habit برنده‌ی بهترین برنامه‌ی برتر در سال 2018 توسط گوگل انتخاب شده است.

مزایای مهم این برنامه عبارتند از:

 • تمرکز بیشتر در روز
 • کاهش استرس و ریلکس شدن
 • کنترل بیشتری روی خودتان داشته باشید.
 • افزایش اشتیاق و کارکرد
 • خواب بهتری داشته باشید.
بهترین برنامه‌ی کاربردی اندروید در سال 2020
مشاهده کنید!

برنامه‌ی اندروید Simple Habit Meditation

حجم: 13M

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی  دانلود از مای‌کت

بهترین برنامه برای نوت برداری

نوت برداری برای دانشجویان یکی از کارهای ضروری است تا بتوانند متن های مهم درسی خود را در محلی ذخیره کنند و همیشه همراه خود داشته باشید. شما می‌توانید یادداشت های خود را در برنامه هایی که در ادامه به حضورتان معرفی شده است وارد کنید و از آن ها لذت ببرید. این برنامه ها برای دانشجویان و کسانی که به کلاس می‌روند، مناسب می‌باشد.

1) برنامه Evernote

برنامه‌ی Evernote از بهترین برنامه‌هایی است که می‌توانید برای نوت برداری استفاده کنید. این برنامه بیش از 100 میلیون دانلود دارد و می‌تواند برای هرکسی کاربردی باشد. شما در این برنامه می‌توانید، متن‌های مهم خود را ذخیره کنید. از ویژگی‌های مهم این برنامه اضافه کردن عکس، صفحات وب، صدا و اشتراک گذاری آن با دوستانتان است. با استفاده از این برنامه، یک لیست از فعالیت‌هایی که می‌خواهید در آینده انجام دهید بسازید و با انجام دادن آن، آن کار را تیک بزنید. از دیگر ویژگی‌های آن، استفاده‌ از آن در پلتفرم‌های اندوید، IOS و کامپیوتر است.

ویژگی‌های مهم این برنامه عبارتند از:

 • ایده‌هایتان را بنویسید و یک لیست از کارها‌یی که می‌خواهید انجام دهید، تهیه کنید.
 • از دوربین گوشیتان برای اسکن استفاده کنید.
 • متن‌های خود را شخصی سازی کنید.

برنامه اندروید Evernote

حجم: بستگی به دستگاه دارد.

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی دانلود از بازار دانلود از مای‌کت

2) برنامه Google Keep

Google Keep یک برنامه‌ی نوت برداری است که با آن قادر هستید ایده‌ها، فکر‌ها و لیست فعالیت‌هایی که می‌خواهید انجام دهید، را در حالت آفلاین پیاده سازی کنید. همانطور که از نام این برنامه پیداست، برنامه Google Keep را می‌توانید با جیمیل هماهنگ کنید و متن‌هایتان را برای همیشه ذخیره کنید و به فایل‌هایتان از طریق هر دستگاهی مانند: تلفن، تبلت، ساعت و لپ‌تاپ دسترسی داشته باشید. شما در این برنامه می‌توانید، متن‌هایتان را رنگ کنید و به آن خط و عکس اضافه کنید.

برنامه اندروید Google Keep

حجم: بستگی به دستگاه دارد.

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی دانلود از بازار دانلود از مای‌کت

3) برنامه NOTEBOOK – Take Notes, Sync

برنامه Notebook یکی از برترین برنامه‌ها برای نوشتن متن است. این برنامه جزو بهترین برنامه‌های منتخب گوگل در سال 2017 است. با ثبت نام در این برنامه، می‌توانید متن‌های خود را ذخیره کنید و در سیستم‌های مک، IOS و مرورگر‌های کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید. این برنامه چندین روش را به شما جهت ذخیره‌ی نوشته‌ها ارائه می‌دهد. یک فایل ایجاد کنید و به آن متن، عکس و صدا اضافه کنید. شما می‌توانید یک لیست از فعالیت‌هایی که می‌خواهید انجام دهید، بسازید و با انجام دادن آن‌ها، آن را تیک بزنید. صدای خود را ضبط کنید و برای نوت‌های خود پسورد ایجاد کنید.

برنامه اندروید NOTEBOOK - Take Notes, Sync

حجم: بستگی به دستگاه دارد.

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی

4) برنامه Squid – Take Notes & Markup PDFs

برنامه ای فوق العاده جهت یاداشت برداری با دست خط طبیعی، همانند کاغذ ولی با انعطاف پذیری بیشتر و تکنولوژی روز. این برنامه حرفه ای رایگان می‌توانید در دستگاه های اندرویدی خود نصب کنید و آن را به کار گیرید. Squid – Take Notes & Markup PDFs این امکان را برای شما فراهم می کند تا یادداشت های خود را به صورت دستنویس بنویسید و ذخیره کنید. همچنین می توانید فایل های PDF را به صورت حرفه ای ویرایش کنید ,فرم پر کنید ,شکل رسم کنید ,تصویر اضافه کنید و به یادداشت های خود متن اضافه کنید.

10 بازی برتر اندروید سال 2017 کدامند؟
مشاهده کنید!

ویژگی‌های مهم این برنامه عبارتند از:

 • انواع کاغذهای چندگانه با اندازه (مانند نامحدود، نامه، A4)
 • رنگ و وزن موارد انتخاب شده را تغییر دهید
 • سازماندهی یادداشت ها در دفترچه یادداشت

برنامه اندروید Squid - Take Notes & Markup PDFs

حجم: 19M

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی دانلود از بازار

5) برنامه Dropbox Paper

برنامه Dropbox Paper یک فضای همکاری را ایجاد کرده است که به تیم‌ها کمک می‌کند که ایده‌هایشان را با هم به اشتراک بگذارند. شما می‌توانید در این برنامه از ویدئو، عکس و صدا استفاده کنید. یک داکیومنت بسازید و آن را از طریق برنامه با دیگران به اشتراک بگذارید. زیر هر پست به اشتراک گذاشته، کامنت بزارید. شما نیز قادر هستید که از برنامه به صورت آفلاین استفاده کنید. پروژه‌هایتان را دسته بندی کنید و آن‌ها را مدیریت کنید.

برنامه اندروید Dropbox Paper

حجم: 90M

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی دانلود از بازار دانلود از مای‌کت

بهترین برنامه‌های آموزشی آنلاین

اگر به دنبال بهترین منابع آموزشی آنلاین هستید، دو برنامه‌ی زیر جزو، بهترین اپلیکیشن‌های آنلاین هستند، توجه داشته باشید که دو برنامه‌ی زیر انگلیسی هستند و شما باید به این زبان تسلط داشته باشید.

1) برنامه Udemy – Online Courses

قطعا یکی از بهترین منابع آنلاین برای یادگیری هر موضوعی Udemy است. یودمی بیش از 80 هزار درس دارد که توسط افراد حرفه‌ای ساخته شده است.

Udemy در خود بیش از 2 هزار موضوع دارد، شما در این دانشگاه در مورد موضوعاتی چون بازاریابی، فتوشاپ، هوش مصنوعی، بلاک چین و … می‌توانید پیدا کنید. درس‌های Udemy به دو بخش رایگان و پولی تقسیم می‌شوند. با خرید هر درس، شما به آن برای همیشه دسترسی پیدا خواهید کرد.

برنامه اندروید Udemy - Online Courses

حجم: 18M

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی دانلود از بازار دانلود از مای‌کت

 

2) برنامه Coursera: Online courses

Coursera یک برنامه‌ی آموزشی است که می‌توانید درس‌های دانشگا‌هی را در این برنامه پیدا کنید. درس‌های دانشگاهی این برنامه توسط 140 دانشگاه برتر تهیه شده است. توجه داشته باشید که زبان درس‌های این مجموعه انگلیسی است و شما باید به این زبان تسلط کافی داشته باشید. شما در این برنامه قادر به جستجوی موضوعی که نیاز دارید، هستید.

حرفه‌ی خود را در موضوعات زیر ارتقا دهید.

 • علم کامپیوتر: برنامه نویسی، موبایل و ارتقا وب
 • علم داده‌ها: آمارها و داده‌ها
 • کسب و کار: حسابداری، بازاریابی و کارآفرینی
 • علم: روبات، شیمی و دارو
 • هنر: طراحی، عکاسی و موزیک

برنامه Coursera Online courses

حجم: بستگی به دستگاه دارد.

قیمت: مجانی

دانلود از

دانلود از گوگل‌پلی دانلود از بازار دانلود از مای‌کت

 

از اینکه وقت برای مطالعه این مقاله گذاشتید بسیار سپاسگزاریم ، امیدواریم که این مقاله مورد استفاده‌ی شما قرار گرفته باشد. لطفا اگر برنامه کاربردی و مفید دیگری برای دانشجویان میشناسید  با ما در میان بگذارید .

 

4/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا