بهترین لوازم خانگی برقیبهترین لوازم خانه و آشپزخانه

 بهترین دستگاه تصفیه هوا 2020 کدامند؟

هرچند پیشرفت علم و تکنولوژی باعث ورود وسایل و دستگاه‌های جدید به چرخه زندگی انسان‌ها و در نتیجه راحت‌تر شدن انجام بسیاری از کارها شده‌ است اما از طرف دیگر همین محصولات و کارخانه‌های سازنده آن‌ها سبب آلودگی هوا شده‌اند به طوری که امروزه میزان بالای این آلودگی سبب ایجاد مشکلات فراوانی برای تمام افراد به ویژه کودکان، بیماران و افراد مسن و … شده است و در کلان‌شهرها این میزان به حد خطرناکی رسیده است.

از طرفی کنترل و کاهش آلودگی فضای شهری کار بسیار دشواری است اما اخیرا دستگاه‌هایی به بازار عرضه شده‌اند که قابلیت تصفیه هوای محیط‌های بسته از جمله محیط خانه و محل کار را دارند. از آنجایی که بیشترین زمان افراد در محل کار و خانه سپری می‌شود تهیه این دستگاه‌ها تأثیر بسزایی در میزان هوای سالمی که تنفس می‌کنند دارد.

شاید تصور کنید هوای داخل ساختمان‌ها کاملا سالم است و آلودگی تنها مربوط به محیط بیرون است اما واقعیت آن است که آلودگی هوا در محیط‌های بسته و داخل ساختمان‌ها بسیار بیشتر از محیط بیرون است. در این مقاله قصد داریم تا چندین نمونه از بهترین دستگاه‌های هوا را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید. علاوه بر ویژگی‌هایی که گفته می‌شود هر برند و مدلی سعی در ارائه امکانات و ویژگی‌های جدیدتری دارد که بستگی به سلیقه و نیازتان می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

1) دستگاه تصفیه هوا لایف ایر مدل LIFA-AIR LA352

بهترین دستگاه تصفیه هوا لایف ایر

دستگاه تصفیه هوا لایف ایر مدل LIFA-AIR LA352

طراحی و ساخت این دستگاه با فناوری‌های پیشرفته انجام شده است و دستگاه دارای مانیتور هوشمندی است زمان تعویض فیلترها را اعلام می‌کند. صدای بسیار پایین دستگاه به ویژه در طول شب (66 دسی‌بل در حالت توربو، 44 دسی‌بل در حالت عادی و 32 دسی‌بل در حالت شب)، مصرف کم انرژی، قدرت جذب فرمالئید و گازها CARD 140 مترمکعب در ساعت و قدرت جذب ذرات فوق‌ریز CARD 330 مترمکعب در ساعت، اثربخشی فوق‌العاده بالا در دفع مونواکسید کربن و سایر آلاینده‌ها علاوه بر تصفیه ذرات PM2.5 و دفع بالای باکتری‌ها از دیگر ویژگی‌های این دستگاه تصفیه هوا است.

اطلاعاتی از دستگاه تصفیه هوا لایف ایر مدل LIFA-AIR LA352

مدل دستگاه تصفیه هواLA352
شرکت سازندهLIFA-AIR
توان مصرفی1-50 وات
تعداد فیلتر3 عدد
شعاع تحت پوشش330 متر
حجم هوای خروجی330 مترمکعب بر ساعت
حداکثر و حداقل صدا32-66 دسی‌بل
از کجا  بخریم: دستگاه تصفیه هوا لایف ایر مدل LIFA-AIR LA352

 

2) دستگاه تصفیه هوا شارپ مدل Sharp KC-G60SA

بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی

دستگاه تصفیه هوا شارپ مدل Sharp KC-G60SA

این دستگاه قابلیت استفاده در خانه و محل کار را دارد و با تحت پوشش قرار دادن شعاع 48 متر برای محیط‌های آپارتمانی و دفتر کار بسیار مناسب است. این دستگاه علاوه بر تصفیه هوا دارای عملکرد بخور با مخزنی 3 لیتری نیز هست که رطوبت هوا را نیز تنظیم کند.

قابلیت تولید یون منفی، حالت خودکار تصفیه هوا، تایمر و 4 حالت فن، حالت خواب، حالت تصفیه گردوغبار و نشانگر وضعیت پاکی هوا از دیگر امکانات این دستگاه هستند.
علاوه بر این میزان دما و رطوبت محیط روی مانیتور دستگاه نشان داده می‌شود و تایمر آن که دارای 4 حالت است قابلیت تنظیم برای خاموش شدن خودکار در زمان از پیش تعیین‌شده را نیز دارد. سایر امکانات و سیستم‌ها: دارای حالت خودکار، دارای 4 حالت تایمر یک، دو، چهار و هشت‌ساعته، دارای چرخ برای حمل آسان و نشانگر اتمام آب مخزن بخور

اطلاعاتی از دستگاه تصفیه هوا شارپ مدل Sharp KC-G60SA

مدل دستگاه تصفیه هواKC-G60SA
شرکت سازندهSharp
عملکرد بخوردارد
تعداد فیلتر4 عدد
شعاع تحت پوشش48 متر
حجم هوای خروجی408 مترمکعب
سیستم یون‌سازدارد
بهترین سرخ کن 2020 کدامند؟
مشاهده کنید!
از کجا  بخریم: دستگاه تصفیه هوا شارپ مدل Sharp KC-G60SA

 

دانلود راهنمای دستگاه تصفیه هوا شارپ مدل Sharp KC-G60SA

 

3) دستگاه تصفیه هوا ایزی ول مدل Easy well ACE12

بهترین دستگاه تصفیه هوا ایزی ول

دستگاه تصفیه هوا ایزی ول مدل Easy well ACE12

این دستگاه دارای سیستم کامل و قدرتمند 12 مرحله‌ای فیلتراسیون هوا و موتور DC است. تایمر آن نیز تا 9 ساعت قابل تنظیم است و با دستگاه کنترل از راه دور نیز می‌توان آن را تنظیم و کنترل کرد.

علاوه بر این دستگاه دارای مولد یون منفی، لامپ یو وی برای از بین بردن میکروب و ویروس‌های محیط، تکنولوژی پیشرفته حذف ویروس و بوهای نامطبوع، قابلیت تنظیم سرعت موتور در 9 مرحله و فیلتر بوزدایی و همچنین مجهز به فیلتر هپا و قابلیت تصفیه نانو ذرات نیز هست.

اطلاعاتی از دستگاه تصفیه هوا ایزی ول مدل Easy well ACE12

مدل دستگاه تصفیه هواACE12
شرکت سازندهEasy well
انواع فیلتر پیش فیلتر، فیلتر هپا
تعداد فیلتر2 عدد
شعاع تحت پوشش180 متر
حداکثر و حداقل صدابی‌صدا
کنترل از راه دوردارد
از کجا  بخریم: دستگاه تصفیه هوا ایزی ول مدل Easy well ACE12

 

4) دستگاه تصفیه هوا ال جی مدل LG Montblanc PS-V219C

بهترین دستگاه تصفیه هوا ارزان قیمت

دستگاه تصفیه هوا ال جی مدل LG Montblanc PS-V219C

این دستگاه کوچک با ظاهری زیبا برای محیط‌های کوچک بسیار مناسب است. هرچند امکانات و سیستم‌های زیادی ندارد اما قیمت آن هم نسبت به سایر برندها و مدل‌ها مناسب‌تر است. علاو ه بر این مجهز به فیلتر اولیه (ضد قارچ، گردوخاک و ضد باکتری) است که کار تصفیه هوا را به خوبی انجام می‌دهد ضمن آن که بسیار کم صدا است.

اطلاعاتی از دستگاه تصفیه هوا ال جی مدل LG Montblanc PS-V219C

مدل دستگاه تصفیه هوا Montblanc PS-V219C
شرکت سازندهLG
توان مصرفی19 وات
تعداد فیلتر1 عدد
شعاع تحت پوشش30-40 مترمربع
حداکثر و حداقل صدا18-44 دسی‌بل
حسگر بودارد
از کجا  بخریم: دستگاه تصفیه هوا ال جی مدل LG Montblanc PS-V219C

 

5) دستگاه تصفیه هوا ال جی مدل LG WBS040BPM

بهترین دستگاه تصفیه هوا ال جی

دستگاه تصفیه هوا ال جی مدل LG WBS040BPM

این دستگاه دارای امکانات و ویژگی‌هایی از قبیل یون نانو پلاسما (قابلیت از بین بردن کلیه ویروس‌ها و باکتری‌ها و قابلیت شبیه‌سازی هوای کوهستان)، فیلتر آب چهار لیتری، فیلتر دیسک آب، نسل سوم ضدعفونی ‌کننده NPI، حسگر دما و رطوبت است که با حداکثر صدای 39 دسی‌بل و شعاع تحت پوشش 28 متری و قیمت مناسب برای محیط‌های کوچک به ویژه اتاق‌خواب‌ها و دفتر کار مناسب است.

اطلاعاتی از دستگاه تصفیه هوا ال جی مدل LG WBS040BPM

مدل دستگاه تصفیه هواWBS040BPM
شرکت سازندهLG
توان مصرفی44 وات
تعداد فیلتر2 عدد
شعاع تحت پوشش28 مترمربع
حداکثر و حداقل صدا26-39 دسی‌بل
انواع فیلترفیلتر اولیه گردوخاک، فیلتر آب
از کجا  بخریم: دستگاه تصفیه هوا ال جی مدل LG WBS040BPM

 

بهترین دستگاه تصفیه هوا را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین مارک دستگاه تصفیه هوا:

تعداد و نوع فیلترها: این دو ویژگی در انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا حرف اول را می‌زنند چراکه کارکرد دستگاه به این دو ویژگی بستگی دارد.

بهترین جاروبرقی های 2019 کدامند؟
مشاهده کنید!

شعاع تحت پوشش: پس از تعداد و نوع فیلتر این دومین ویژگی است که در انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا اهمیت دارد. هرچقدر شعاع تحت پوشش دستگاه بالاتر باشد قابلیت تصفیه هوای محیط بزرگ‌تری را دارد.

حالت شبانه: دستگاه‌های تصفیه هوا مانند بسیاری از وسایل برقی از جمله کولر صدا نیز تولید می‌کنند. این صداها هرچقدر هم کم باشند شب و به هنگام خواب آزاردهنده خواهند بود اما دستگاه‌هایی که دارای حالت شبانه هستند در طول شب و به هنگام خواب صدای کمتری ایجاد می‌کنند.

تایمر: این ویژگی نیز این امکان را فراهم می‌کند تا برای شروع به کار و پایان به دستگاه زمان داد و هنگام خروج از خانه نیز آن را برنامه‌ریزی کرد.

6) دستگاه تصفیه هوا سامسونگ مدل Samsung AC G42

بهترین دستگاه تصفیه هوا سامسونگ

دستگاه تصفیه هوا سامسونگ مدل Samsung AC G42

این دستگاه دارای سیستم پاک‌سازی سه مرحله‌ای تصفیه هوا و بوزدایی است که ذرات گردوغبار و گازهای مضری مانند فرمالئید و 99 درصد آلاینده‌های هوا را از بین می‌برد همچنین کیفیت هوا را با چهار چراغ با رنگ‌های مختلف نمایش می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های دستگاه تصفیه هوای Samsung مدل AC G42 امکان کنترل و روشن کردن آن توسط اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند است که بررسی فیلتر و شرایط آب و هوایی هم با آن ممکن است. علاوه بر این فیلتر دستگاه به راحتی قابل تعویض است و به صورت دوره‌ای نیاز به عوض کردن دارد.

از دیگر مزیت‌های این دستگاه می‌توان به حالت Auto Mode یا خودکار آن اشاره کرد که درجه آلودگی هوا را تشخیص می‌دهد و به صورت خودکار قدرت دستگاه را تنظیم می‌کند. دستگاه دارای حالت خواب هم هست که علاوه بر خاموش کردن نور حسگرهای هوا درجه دستگاه را به ‌گونه‌ای تنظیم می‌کند که جریان هوا به آرامی در محیط پخش شود و صدای آن خواب افراد را بر هم نزند.

اطلاعاتی از دستگاه تصفیه هوا سامسونگ مدل Samsung AC G42

مدل دستگاه تصفیه هواAC G42
شرکت سازندهSamsung
توان مصرفی450 وات
تعداد فیلتر4 عدد
انواع فیلترپیش فیلتر فلزی، Virus Doctor، فیلتر بوزدا، فیلتر ضد گردوخاک
شعاع تحت پوشش40 متر
کنترل از راه دوردارد

7) دستگاه تصفیه هوا پاناسونیک مدل Panasonic F-VXf35M

بهترین دستگاه تصفیه هوا پاناسونیک

دستگاه تصفیه هوا پاناسونیک مدل Panasonic F-VXf35M

این مدل از دستگاه تصفیه دارای عملکردی بی‌صدا و چرخش سه‌بعدی جریان هواست که علاوه بر حالت خودکار تا 8 ساعت قابلیت برنامه‌ریزی در حالت خواب را دارد.
این دستگاه همچنین دارای موتور DC، تصفیه‌کننده نانو، حسگر بو، نشانگر گردوغبار و رطوبت است. از طرف دیگر وجود سیستم قفل کودک سبب شده است نا این مدل برای اتاق کودک هم مناسب باشد.

سایر امکانات: مجهز به فیلتر هپا برای حذف نزدیک به صددرصدی آلاینده‌های بزرگ‌تر از 0.3 میکرون، گردوغبار، دود دخانیات، موی حیوانات، باکتری‌ها و ویروس‌ها، فیلترهای کربن فعال که سبب حذف آلودگی‌های شیمیایی و بوهای نامطبوع می‌شود.

اطلاعاتی از دستگاه تصفیه هوا پاناسونیک مدل Panasonic F-VXf35M

مدل دستگاه تصفیه هواF-VXf35M
شرکت سازندهPanasonic
توان مصرفی5 تا 45 وات
تعداد فیلتر3 عدد
شعاع تحت پوشش26 متر مربع
حجم هوای خروجی3.5 متر مکعب بر ساعت
انواع فیلترفیلتر کامپوزیت، فیلتر ضد بو، فیلتر رطوبت زا
از کجا  بخریم: دستگاه تصفیه هوا پاناسونیک مدل Panasonic F-VXf35M

 

8) دستگاه تصفیه هوا ایستکول مدل EastCool TM-TW400H

بهترین دستگاه تصفیه هوا ایستکول

دستگاه تصفیه هوا ایستکول مدل EastCool TM-TW400H

دستگاه تصفیه هوای EastCool مدل TM-TW400H دارای 4 حالت برای سرعت فن، نشانگر اتمام آب، نشانگر تعویض فیلتر، نشانگر میزان کیفیت هوا، حسگرهای نوری، خاک، دما و رطوبت است. علاوه بر این دارای دو فیلتر هپا و فیلتر کربن فعال است که فیلتر اولیه آن از یون نقره ساخته شده است.

بهترین دستگاه تصفیه آب 2020 کدامند؟
مشاهده کنید!

علاوه بر قفل کودک دارای سه حالت عملکرد دستی هوشمند و خواب هم هست و در کنار داشتن بخور سرد می‌تواند به مدت 8 ساعت به صورت مداوم رطوبت سازی کند. وجود تایمر هم این امکان را فراهم کرده که مدت‌زمان کار و همین‌طور زمان شروع به کار و پایان آن قابل تنظیم باشد.

اطلاعاتی از دستگاه تصفیه هوا ایستکول مدل EastCool TM-TW400H

مدل دستگاه تصفیه هواTM-TW400H
شرکت سازندهEastCool
توان مصرفی70 وات
تعداد فیلتر2 عدد
انواع فیلترفیلتر هپا، فیلتر کربن فعال
شعاع تحت پوشش110 متر
حجم هوای خروجی400 مترمکعب بر ساعت
از کجا  بخریم: دستگاه تصفیه هوا ایستکول مدل EastCool TM-TW400H

 

 

9) دستگاه تصفیه هوا هانی ول مدل HoneyWell Air Touch

بهترین دستگاه تصفیه هوا هانی ول

دستگاه تصفیه هوا هانی ول مدل HoneyWell Air Touch

این دستگاه علاوه بر دارا بودن حالت شبانه و خودکار، چراغ نشانگر تعویض فیلتر، پخش سه‌بعدی هوا، فیلتر اولیه، فیلتر هپا و فیلتر HiSiv (این فیلتر ترکیب‌های آلی فرار، فرمالئید و بوی نامطبوع را از هوا جذب می‌کند و 3 هزار ساعت عمر مفید دارد.) طراحی خاصی دارد و بدون گوشه‌های تیز ساخته شده است تا در صورت برخورد با آن صدمه‌ای به افراد وارد نکند ضمن آن که فیلتر آن قابل شست‌وشو نیز هست و دارای صفحه لمسی است.

اطلاعاتی از دستگاه تصفیه هوا هانی ول مدل HoneyWell Air Touch

مدل دستگاه تصفیه هواACE12
شرکت سازندهEasy well
انواع فیلترفیلتر اولیه، فیلتر هپا، فیلتر HiSiv
تعداد فیلتر3 عدد
شعاع تحت پوشش42 متر
حجم هوای خروجی300 مترمکعب در ساعت
حداکثر و حداقل صدا 23-53 دسی‌بل

10) دستگاه تصفیه هوا هانی ول مدل HoneyWell Air Touch A5

بهترین دستگاه تصفیه هوا ارزان قیمت هانی ول

دستگاه تصفیه هوا هانی ول مدل HoneyWell Air Touch A5

این مدل از دستگاه HoneyWell دارای سه فیلتر قدرتمند است که هوا را به خوبی تصفیه می‌کند ضمن آنکه طراحی آن مانند مدل Air Touch همین برند خاص و منحصر به‌فرد است اما وزن آن کمتر است و اغلب ویژگی‌های این مدل را داراست. تنها تفاوت آن‌ها حجم هوای خروجی و شعاع تحت پوشش آن‌هاست. البته میزان صدا و وزن مدل A5 از مدل قبلی کمتر است.

اطلاعاتی از دستگاه تصفیه هوا هانی ول مدل HoneyWell Air Touch A5

مدل دستگاه تصفیه هواAir Touch A5
شرکت سازندهHoneyWell
انواع فیلترفیلتر اولیه، هپا، HiSiv
تعداد فیلتر3 عدد
شعاع تحت پوشش30 متر
حجم هوای خروجی 250 مترمکعب بر ساعت
حداکثر و حداقل صدا23-46 دسی‌بل
از کجا  بخریم: دستگاه تصفیه هوا هانی ول مدل HoneyWell Air Touch A5

 

 

در این مقاله سعی شد تا بهترین و پرطرفدارترین دستگاه‌های تصفیه هوا معرفی شوند و ویژگی‌های آن‌ها بررسی شود. نظر شما درباره مدل‌های مطرح‌شده چیست؟ آیا تا به حال از آن‌ها استفاده کرده‌اید؟ آیا آن‌ها رضایت شما را جلب کرده‌اند؟ آیا مدل و برند دیگری هست که شما از آن راضی هستید اما در این گروه ذکر نشده است؟
لطفا نظرات خود را همین‌جا و در زیر همین مقاله با ما در اشتراک بگذارید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا