بهترین نرم افزار ویندوزبهترین نرم‌افزار و اپ موبایل

بهترین شبیه ساز اندروید برای کامپیوتر در سال 2021

تعداد زیادی از شبیه‌سازهای اندروید ساخته شده‌اند و دلایل متعددی برای اجرای برنامه‌های این سیستم عامل روی کامپیوترهای شخصی وجود دارد. اهمیت این مطلب را زمانی درک خواهید کرد که یک توسعه ‌دهنده اندروید باشید و کار اصلی شما ساخت اپلیکیشن‌های مختلف آن باشد. با این حال در صورتی که بخواهید تا تجربه بی‌نظیری از بازی‌های این سیستم عامل روی کامپیوترهای شخصی داشته باشید، بهترین کار برای شما اجرای این بازی‌ها از طریق شبیه‌ساز در PC است.

امروزه شبیه‌سازی اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اندروید روی PC راحت‌تر از قبل شده است چرا که نرم‌افزارهای بسیار باکیفیت و سریعی برای کامپیوترها عرضه شده است. البته در این بین، بعضی از محصولات نیز قدیمی شده‌اند و در صورتی که نیاز به استفاده از قابلیت‌های به روز دارید، بهتر است به دنبال محصولات جدید بروید.

در ادامه ۱۵ عدد از شبیه‌سازهای اندروید که در PC اجرا می‌شوند را برایتان معرفی می‌کنیم.

 

 

1) شبیه ساز LD Player

بهترین با عملکرد عالی 

شبیه ساز LD Player

شبیه ساز LD Player محصولی است که هدف اصلی آن روی اجرای بازی‌های اندروید متمرکز شده است. در صورتی که عملکرد عالی را از شبیه‌ساز خود در مورد بازی‌های مختلف انتظار دارید، بهتر است LD Player را نصب کنید. این ابزار بسیاری از قابلیت‌های مرتبط با بازی‌های اندروید را برایتان فراهم می‌کند که از آن جمله می‌توان به امکان تشخیصی عالی کیبورد، پشتیبانی از قابلیت‌های گرافیکی و FPS با نرخ بالا را نام برد. مطمئنا با این قابلیت‌ها از اجرای بازی‌های باکیفیت اندروید روی PC لذت خواهید برد.

البته در صورتی که علاقه وافری به بازی‌های اندروید دارید، باید بگوییم این ابزار از محدوده وسیعی از بازی‌ها پشتیبانی می‌کند که چند مورد از آن‌ها Among US، Clash of Clans و Garena Free Fire است.

در کنار این موضوع باید گفت، شما می‌توانید اپلیکیشن‌های مختلف را نیز در این شبیه‌ساز اجرا کنید و استفاده از آن رایگان است.

سیستم عامل اجراییاندروید نسخه ۷.۱
کاربرد اصلیاجرای بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان

 

 

2 – شبیه ساز Android Studio

شبیه ساز اختصاصی اندروید

شبیه ساز Android Studio

در صورتی که به دنبال یک شبیه‌ساز قابل قبول و مطمئن می‌گردید، پس باید اندروید استودیو را نصب کنید. این ابزار که به عنوان ابزاری پیش‌فرض برای شبیه‌سازی اپلیکیشن‌های اندروید استفاده می‌شود، مهم‌ترین برنامه برای توسعه دهندگان به شمار می‌رود.

شاید از زمان طولانی نصب در این شبیه‌ساز کلافه شوید اما صرف این زمان ارزش نصب کردن یک ابزار کامل را برای تست و شبیه‌سازی انواع اپلیکیشن و بازی اندروید دارد.

باید نکته مهمی را در نظر داشته باشید؛ چرا که این ابزار از Kotlin نیز پشتیبانی می‌کند و در کنار آن، استفاده از این محصول رایگان است و شاید بهترین گزینه برای توسعه دهندگان اندروید باشد.

سیستم عامل اجراییاندروید تمامی نسخه‌ها
کاربرد اصلیاجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان

 

۳ – شبیه ساز ARchon

بهترین شبیه‌ساز برای پلتفرم‌های مختلف

شبیه ساز ARchon

باید گفت، ARchon مانند سایر شبیه‌سازهای اندروید نیست و در صورتی که شرایط نصب یک ابزار حجیم را ندارید، بهتر است ARchon را امتحان کنید.

این ابزار با استفاده از کروم و Extensionهای آن نصب می‌شود و پس از آن می‌توانید به راحتی اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های اندروید را روی کروم اجرا کنید. حتما از شنیدن این نکته جالب ذوق‌زده خواهید شد اما باید بگوییم اجرای اپلیکیشن‌ها روی مرورگر کروم با استفاده از ARchon امکان‌پذیر است.

بهترین بازی‌های کامپیوتری 2020
مشاهده کنید!
سیستم عامل اجراییاندروید
کاربرد اصلیاجرای اپلیکیشن‌ها
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان

 

۴ – شبیه ساز Bliss OS

قدرتمند با امکانات متمایز

شبیه ساز Bliss OS

شبیه‌ساز اندروید Bliss کمی با دیگر گزینه‌ها فرق دارد. این ابزار با استفاده از ماشین مجازی قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندروید را برایتان فراهم می‌کند. البته مزیت مهمی نیز در این محصول وجود دارد که از شنیدن آن خوشحال خواهید شد و قابلیت اجرا شدن از طریق پورت USB است.

با استفاده از نصب توسط Virtual Machine، مراحل اجرا کمی ساده‌تر از USB است و شاید نصب از طریق USB برایتان دشوارتر باشد. البته باید بگوییم در صورتی که تمامی مراحل اجرای Bliss OS را طی کنید، به یک شبیه‌ساز منحصر به فرد با قابلیت‌های ویژه دست پیدا خواهید کرد.

باید گفت، این ابزار قابلیت اجرای اندروید نسخه Oreo را برایتان فراهم خواهد کرد که از جدیدترین نسخه‌های اندروید است. در صورتی که به عنوان یک توسعه ‌دهنده سیستم عامل اندروید فعالیت می‌کنید، Bliss گزینه‌ای عالی برایتان است.

سیستم عامل اجراییاندروید نسخه ۸
کاربرد اصلیاجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان

 

۵ – شبیه‌ساز BlueStacks

محبوب و سریع

شبیه‌ساز BlueStacks

این شبیه‌ساز یکی از معروف‌ترین و بهترین ابزارهایی است که می‌توانید برای اجرای انواع بازی و اپلیکیشن اندروید روی PC استفاده کنید.

دلایل مختلفی برای استفاده از این ابزار وجود که یکی از آن‌ها پشتیبانی همزمان از سیستم عامل مک و ویندوز است.

باید بگوییم شما قابلیت‌های ارزشمندی در این شبیه‌ساز در اختیار خواهید داشت که یکی از آن‌ها تشخیص مناسب کیبورد است و در کنار نسخه رایگان می‌توانید از نسخه پولی آن نیز استفاده کنید.

 

سیستم عامل اجراییاندروید
کاربرد اصلیاجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان یا پولی

 

 

۶ – شبیه ساز GameLoop

بهترین گزینه برای گیمرها

شبیه ساز GameLoop

در صورتی که به دنبال بهترین شبیه‌ساز برای بازی‌های اندروید هستید، حتما از نصب GameLoop لذت خواهید برد. این محصول مختص اجرای بازی‌های ویدیویی عرضه شده است و باید دقت کنید که حتی بهترین بازی‌های اندروید نیز با استفاده از این شبیه‌ساز قابل اجرا هستند.

این محصول قابلیت‌ها و امکانات زیادی برای اجرای بازی‌ها دارد و می‌توان سرعت مناسبی را از آن انتظار داشت. باید گفت، شاید در بعضی از موارد این شبیه‌ساز دچار وقفه‌های گرافیکی باشد که در اجرای عنوان‌های جدید پیش خواهد آمد اما نکته مهم در مورد آن کنترل عالی کیبورد و عملکرد پردازشی مناسب است.

سیستم عامل اجراییاندروید نسخه ۷.۱
کاربرد اصلیاجرای بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان

 

 

۷ – شبیه ساز Genymotion

گزینه‌ای بی‌نظیر برای توسعه دهندگان

شبیه ساز Genymotion

این محصول برای کسانی طراحی شده است که هدف آن‌ها از نصب شبیه‌ساز انجام آزمایش‌های نرم‌افزاری و توسعه اپلیکیشن است.

این ابزار به شما امکان نصب و اجرای برنامه‌ها و بازی‌های مختلف را فراهم خواهد کرد و خوشبختانه، امکان تنظیم و پیکربندی آن با نسخه‌های مختلف اندروید نیز وجود دارد. با این کار می‌توانید نتایج بهتری در تست و اجرای اپلیکیشن‌های توسعه داده شده به دست آورید.

البته نباید قابلیت بسیار مهم این ابزار را فراموش کنید. در صورتی که از سیستم سخت‌افزاری قدرتمندی استفاده نمی‌کنید، این شبیه‌ساز امکان اجرا روی فضای ابری را نیز برایتان فراهم می‌کند که در آن بهترین سرعت پردازشی را در اختیار خواهید داشت.

بهترین برنامه های کاربردی اندروید برای دانشجویان(2018)
مشاهده کنید!
سیستم عامل اجراییاندروید
کاربرد اصلیاجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان یا استفاده از نسخه پولی

 

۸ – شبیه ساز MEmu

مناسب برای بازی دوستان

شبیه ساز MEmu

MEmu دیگر شبیه‌ساز اندروید است که شاید بتوان آن را برای گیمرها مناسب‌تر دانست. یکی از قابلیت‌های مهم این محصول که برایتان جالب خواهد بود، امکان پشتیبانی همزمان آن از چیپ ست‌های AMD و Intel است.

این شبیه‌ساز قابلیت پشتیبانی از اندروید Jelly Bean، Kit Kat و Lollipop را دارد و در صورتی که نیاز به یک ابزار برای اجرای همزمان چند اپلیکیشن و بازی دارید، این شبیه‌ساز گزینه‌ای عالی برایتان خواهد بود.

سیستم عامل اجراییاندروید نسخه ۴.۳، ۴.۴ و ۵.۱
کاربرد اصلیاجرای بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان

 

 

۹ – شبیه ساز Nox

بهترین برای بازی‌های ویدیویی با قابلیت‌های ویژه

شبیه ساز Nox

یکی دیگر از پیشنهادهای ما برای گیمرها، شبیه‌ساز Nox است. این شبیه‌ساز امکانات متمایزی را در مورد اجرای بازی‌های اندروید در اختیارتان قرار می‌دهد که تجربه بی‌نظیری را از انجام بازی‌ها به همراه می‌آورد.

این محصول به صورت عالی با کیبورد همگام‌سازی می‌شود، قابلیت کنترل دقیق دارد و می‌توان در آن وظیفه کلیدهای مختلف را تنظیم کرد.

همچنین، این شبیه‌ساز قابلیت مهمی دارد که می‌توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید و باید گفت، توسعه آن همچنان ادامه دارد و در آینده نیز قابلیت‌های بیشتری به آن اضافه خواهد شد.

سیستم عامل اجراییاندروید نسخه ۷
کاربرد اصلیاجرای بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان

 

 

۱۰ – شبیه ساز Phoenix OS

به روز و قدرتمند

شبیه ساز Phoenix OS

در صورتی که به دنبال یک شبیه‌ساز جدید و به روز هستید، Phoenix OS پیشنهاد ما به شما است. مانند دیگر ابزارهای این دسته، این شبیه‌ساز نیز قابلیت‌های زیادی در اجرای بازی‌های ویدیویی دارد و در کنار آن، در صورت استفاده از Phoenix شما قابلیت مهمی به نام Google Play را در اختیار خواهید داشت.

این محصول اندروید نسخه ۷.۱ را اجرا می‌کند که یکی از جدیدترین نسخه‌های اندروید برای انجام شبیه‌سازی اپلیکیشن‌ها است.

سیستم عامل اجراییاندروید نسخه ۷.۱
کاربرد اصلیاجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان

 

۱۱ – شبیه ساز Prime OS

سیستم عاملی با امکانات بی‌نظیر

شبیه ساز Prime OS

این محصول نه تنها یک شبیه‌ساز اندروید است بلکه شما می‌توانید انتظارات بالایی از آن داشته باشید. می‌توان این شبیه‌ساز را روی یکی از درایوهای کامپیوتر نصب کرد و آن را به عنوان یک سیستم عامل جداگانه اجرا کرد.

باید گفت، این شبیه‌ساز برای افرادی طراحی شده است که علاقه زیادی به بازی‌های ویدیویی دارند اما می‌توان اپلیکیشن‌های مختلف را نیز در آن اجرا کرد.

این سیستم عامل پشتیبانی عالی از بازی‌های اندروید دارد و در کنار این موضوع از یک Gaming Center نیز بهره می‌برد. باید گفت، در صورتی که انتظار بالایی در مورد پشتیبانی و تشخیص کلیدهای کیبورد و تشخیص دقیق ماوس دارید، این شبیه‌ساز گزینه‌ای مناسب است.

امکان اجرای همزمان اپلیکیشن‌ها و حتی پخش محتوای ویدیویی برای کاربران فراهم شده است و باید گفت، با نصب Prime OS یک قابلیت تمام‌عیار بر پایه سیستم عامل اندروید را در اختیار خواهید داشت.

سیستم عامل اجراییAndroid-x86
کاربرد اصلیاجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان

 

۱۲ – شبیه ساز Remix OS Player

گزینه‌ای با کاربری و نصب آسان

بهترین بازی های آیفون(ios) سال 2018 کدامند؟
مشاهده کنید!

شبیه ساز Remix OS Player

یکی از جدیدترین شبیه‌سازهای اندروید با Remix OS در اختیار شما است. در این ابزار شما قابلیت‌های اندروید نسخه Marshalmallow را در اختیار خواهید داشت و باید گفت، امکانات آن در مقایسه با دیگر ابزارها قابل توجه است.

برای نمونه نصب آن آسان است و قابلیت‌های انجام بازی‌های اندروید نیز در آن شخصی‌سازی شده است. البته، باید توجه داشته باشید که می‌توان بازی‌های متعدد و همزمان را نیز در این ابزار اجرا کنید.

در کنار این موضوع، باید اشاره کرد که توسعه این شبیه‌ساز متوقف شده است اما با توجه به جدید بودن نسخه اندروید، می‌توان برای دو سال از امکانات آن استفاده کرد.

سیستم عامل اجراییAndroid-x86
کاربرد اصلیاجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان

 

۱۳ – شبیه ساز Xamarin

بی‌نظیر برای توسعه دهندگان

شبیه ساز Xamarin

در حقیقت، شما با شبیه‌ساز Xamarin یک محیط توسعه را در اختیار دارید که کار شبیه‌سازی را نیز انجام می‌دهد. مهم‌ترین قابلیتی که برایتان جذاب خواهد بود، امکان استفاده از این شبیه‌ساز با ویژوال استودیو مایکروسافت یا محیط‌های شبیه آن است.

مانند اندروید استودیو، Xamarin نیز یک محیط نرم‌افزاری است که قابلیت اجرای بازی‌ها یا اپلیکیشن‌های اندروید را برایتان فراهم می‌کند چرا که دارای شبیه‌ساز داخلی است.

با این گفته‌ها، در صورتی که یک توسعه ‌دهنده اندروید هستید یا به تولید اپلیکیشن‌های مختلف علاقه دارید، باید بگوییم گزینه‌ای عالی را با Xamarin در اختیار خواهید داشت.

سیستم عامل اجراییاندروید تمامی نسخه ها
کاربرد اصلیاجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان یا پولی

 

 

۱۴ – شبیه ساز YouWave

نه چندان پیشرفته اما راضی‌کننده

شبیه ساز YouWave

این شبیه‌ساز یکی از محصولات قدیمی در این دسته است و آخرین به روز رسانی آن در سال ۲۰۱۶ انجام شده است.

در نسخه رایگان آن شما می‌توانید قابلیت‌های اندروید نسخه IceCream Sandwich را در اختیار داشته باشید و در صورتی که نیاز به اجرای نسخه Lollipop اندروید دارید، باید مبلغی را برای دریافت نسخه پولی پرداخت کنید.

این شبیه‌ساز قابلیت نصب آسانی دارد اما باید گفت، امکانات ویژه برای اجرای بازی‌های اندروید در آن مهیا نشده است. البته شاید نسخه پولی آن کمی گران‌قیمت باشد اما استفاده از نسخه رایگان می‌تواند تجربه جالبی برای توسعه دهندگان باشد.

سیستم عامل اجرایی اندروید نسخه ۵.۱ یا ۶.۱
کاربرد اصلیاجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی
مزایای دیگرقابلیت استفاده به صورت رایگان یا پولی

 

۱۵ – شبیه ساز ساخته خودتان

در کنار استفاده از شبیه‌سازهای مختلف، شما می‌توانید نسخه مختص به خودتان را نیز بسازید. برای این کار به یک Virtual Box نیاز داریم که می‌توان از وب سایت‌های مرتبط آن را دریافت کرد.

سپس باید یک نسخه از سیستم عامل اندروید را از سایت مربوطه دانلود کرد که پیشنهاد ما به شما استفاده از وب‌سایت Android-x86.org است.

البته برای نصب و اجرای این سیستم عامل به صورت ماشین مجازی نیاز است تا با استفاده از راهنماهای تخصصی پیش بروید و در صورت اشتباه در مراحل نصب، امکان بروز خطاهای مختلف وجود دارد.

در مجموع

بسیاری از شبیه‌سازهای اندروید وجود دارند که برای استفاده از آن‌ها ابتدا باید به امکانات تعبیه شده در آن توجه کرد. همچنین باید توجه داشت که بسیاری از این ابزارها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته‌اند و تنها برای بعضی از آن‌ها نیاز به پرداخت هزینه اضافی است.

4.2/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا