بهترین لوازم آشپزخانهبهترین لوازم خانگی برقیبهترین لوازم خانه و آشپزخانه

بهترین ماشین‌ ظرفشویی 2019 کدامند؟

با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی، فعالیت‌های انسان‌ها روز به روز آسان‌تر می‌شود و سرعت انجام آن‌ها بالا می‌رود. بسیاری از افراد به شست‌وشوی ظروف هیچ علاقه‌ای ندارند و آن را عملی می‌دانند که موجب تلف شدن وقت می‌شود. یکی از اختراعات انسان که موجب شده است دیگر نیازی نباشد که افراد برای شست‌وشوی ظروف وقت تلف کنند، ماشین ظرف‌شویی است. این دستگاه مدت‌هاست که جزو لوازم اصلی خانه‌ها و رستوران‌ها محسوب می‌شود.

شرکت‌های مختلف نیز سعی می‌کنند تولید این دستگاه را پیشرفته‌تر کنند و ویژگی‌های آن را ارتقا دهند. به همین علت، همیشه بر سر این که کدام دستگاه صدای کمتری تولید می‌کند، کدام انرژی کمتری مصرف می‌کند و با کدام یک از آن‌ها می‌توان در مصرف آب صرفه‌جویی کرد، در بازار، رقابت وجود دارد. در این مقاله به معرفی بهترین ماشین‌های ظرف‌شویی دنیا می‌پردازیم و ویژگی‌های هر کدام را تشریح می‌کنیم؛ بنابراین، اگر قصد خرید این دستگاه را دارید با خواندن ادامه مطلب ما را همراهی در دیجیت نست همراه باشید.

 

1) ماشین ظرف‌شویی بوش Bosch SMS69M08IR Dishwasher

ماشین ظرف‌شویی بوش Bosch SMS69M08IR Dishwasher

شرکت بوش یکی از بهترین برندهای تولید لوازم خانگی و الکتریکی است. یکی از بهترین محصولات این شرکت، ماشین ظرف‌شویی Bosch SMS69M08IR Dishwasher است. این ماشین ظرف‌شویی ظرفیت شستشوی ظروف 14 نفر را دارد. دارای نمایشگر است و حدود 60 سانتی‌متر پهنا، 60 سانتی‌متر عمق و 85 سانتی‌متر ارتفاع دارد. نوع ماشین ظرف‌شویی مبله است و برای هر بار شستشوی ظروف، حدود 6.5 لیتر آب مصرف می‌کند.

از ویژگی‌های مثبت ماشین Bosch SMS69M08IR Dishwasher، کم‌صدا بودن آن است. میزان تولید صدای این محصول 44 دسی‌بل است. برنامه‌های متنوعی برای شستشوی ظروف دارد که شامل شش نوع می‌شود. دکمه‌های آن لمسی هستند و مجهز به قفل کودک است. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به قابلیت تنظیم سبدها، حسگر آکوآ (Aqua sensor)، نصف‌شور (half wash)، تنظیم زمان خشک‌کن، نمایشگر زمان، سیستم صرفه‌جویی در زمان، نمایشگر LED میزان نمک و جلا دهنده و سیستم هوشمند کنترل مواد شوینده و آب مصرفی نسبت به آلودگی ظروف اشاره کرد؛ بنابراین، می‌توانید با تهیه این محصول در مصرف آب و زمان صرفه‌جویی کنید و در عین حال، ظروفی پاکیزه و خوشبو داشته باشید. قیمت این محصول، حدود 12میلیون تومان است.

از کجا  بخریم: ماشین ظرف‌شویی بوش Bosch SMS69M08IR Dishwasher

 

 

2) ماشین ظرف‌شویی بوش Bosch 6 Series SMS68TI02B Dishwasher

بهترین ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرف‌شویی بوش Bosch 6 Series SMS68TI02B Dishwasher

یکی از بهترین ماشین‌های ظرف‌شویی دنیا، ماشین Bosch 6 Series SMS68TI02B Dishwasher است. این ماشین نیز از نوع مبله و ایستاده است. حدود 61 کیلوگرم وزن دارد و ظرفیت آن، 14 نفر است. پهنای این ماشین 60 سانتی‌متر است. حدود 84 سانتی‌متر ارتفاع دارد و عمق آن 60 سانتی‌متر است. این محصول دارای نمایشگر است.
مصرف انرژی این ماشین ظرف‌شویی بسیار پایین است و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای صرفه‌جویی در انرژی و هزینه است. میزان مصرف انرژی آن A+++ است. میزان مصرف آب این محصول حدود 9.5 لیتر برای هر بار شست‌وشو است. دارای دو قفسه بالایی است. ماشین ظرف‌شویی Bosch 6 Series SMS68TI02B Dishwasher بسیار کم‌صدا است و حدود 40 دسی‌بل صدا تولید می‌کند. این دستگاه مجهز به 8 نوع برنامه شست‌وشو است. دکمه‌های آن لمسی هستند و مجهز به قفل کودک است.

از ویژگی‌های مثبت آن می‌توان به تنظیم آسان ارتفاع سبدها، کشوی جداگانه برای کارد و چنگال، تنظیم بهینه فضا، صفحه نمایشگر عالی، برنامه کم‌صداسازی تا 38 دسی‌بل، میزان مصرف انرژی سالانه 237 کیلووات بر ساعت، میزان مصرف آب حدود 2660 لیتر در سال، قابلیت شستشوی با تأخیر، سیستم آب هیدرولیک، تشخیص تعداد ظروف (Load sensor) و فناوری زئولیت، سیستم ضد نشت آب (aqua stop) اشاره کرد.

برنامه‌های شست‌وشوی این دستگاه:
Intensive 70 °C
Auto 45-65 °C
Eco 50 °C
Silence 50 °C
Glass 40 °C
1h 65 °C
Quick 45 °C
PreRinse
برنامه‌های ویژه:
Intensive Zone
VarioSpeedPlus
HygienePlus
Extra Dry

از کجا  بخریم: ماشین ظرف‌شویی بوش Bosch 6 Series SMS68TI02B Dishwasher

 

بهترین غذا ساز 2019 کدامند؟
مشاهده کنید!

 

3) ظرف‌شویی بوش مدل Bosch SKS62E22IR Countertop Dishwasher

بهترین ماشین ظرفشویی ارزان قیمت

ظرف‌شویی بوش مدل Bosch SKS62E22IR Countertop Dishwasher

همان طور که گفتیم برند بوش یکی از بهترین شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی است؛ بنابراین، از این برند محصولات بیشتری در این فهرست قرار دارند! یکی از بهترین ماشین‌های ظرف‌شویی دنیا، “Bosch SKS62E22IR Countertop Dishwasher است. این ماشین از نوع مبله است. نمایشگر دارد و فقط 47 کیلوگرم وزن دارد. وزن سبک این ماشین از مهم‌ترین ویژگی‌های مثبت آن است. ظرفیت این ماشین حدود 13 نفر است. پهنای آن 60 سانتی‌متر، ارتفاع آن 85 سانتی‌متر و عمق آن هم 60 سانتی‌متر است. متوسط میزان مصرف آب در هر شستشوی ظروف، حدود 10 لیتر است.

این دستگاه دارای دو قفسه بالایی است. میزان تولید صدای آن کمی بیشتر از سایر محصولات بوش حاضر در این لیست است و حدود 46 دسی‌بل صدا تولید می‌کند. 5 نوع برنامه شست‌وشو دارد. دکمه‌های آن لمسی نیستند و مجهز به قفل کودک است. قیمت این محصول حدود 7500000 تومان است. این دستگاه مجهز به فناوری محافظت از شیشه است و نیازی نیست نگران آسیب دیدن ظروف شیشه‌ای خود باشید. دستگاه Bosch SKS62E22IR Countertop Di23ص4ثیطshwasher مجهز به سیستم نشت آب نیست.

از کجا  بخریم: ظرف‌شویی بوش مدل Bosch SKS62E22IR Countertop Dishwasher

 

 

 
 
 
 
 
 
 

4) ماشین ظرف‌شویی پاکشوما Pakshoma DSP-15623 Dishwasher

بهترین ماشین ظرفشویی ایرانی

Pakshoma DSP-15623 Dishwasher

یکی دیگر از برندهای معتبر و معروف در تولید لوازم خانگی، برند پاکشوما است. ماشین ظرف‌شویی مدل Pakshoma DSP-15623 Dishwasher از نوع مبله و ایستاده است. وزن این ماشین 46 کیلوگرم است و پهنای آن 60 سانتی‌متر است. ارتفاع آن 85 سانتی‌متر و عمق آن هم 60 سانتی‌متر است. این دستگاه مجهز به نمایشگر است و ظرفیت آن 15 نفر است. متوسط میزان آب در هر بار شستشوی ظروف، 10 لیتر است. دو قفسه بالایی دارد. مجهز به 7 برنامه متنوع شست‌وشو است. دکمه‌های آن لمسی نیستند اما مجهز به قفل کودک است. میزان تولید صدای آن 47 دسی‌بل است.

ویژگی‌های دیگر این ماشین ظرف‌شویی شامل قابلیت شستشوی میوه و سبزیجات، قابلیت شست‌وشوی ظروف نازک و حساس، وجود سه طبقه مجزا، امکان شست‌وشوی ظروف بزرگ مانند قابلمه، قابلیت تأخیر در شست‌وشو، قابلیت شست‌وشوی نیم طبقه، وجود شیر ورودی آب و دو بازوی آب‌پاش و آبفشان می‌شود. قیمت این دستگاه حدود شش میلیون و پانصد هزار تومان است.

از کجا  بخریم: ماشین ظرف‌شویی پاکشوما Pakshoma DSP-15623 Dishwasher

 

 

5) ماشین ظرف‌شویی سامسونگ Samsung D164 Dishwasher

بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرف‌شویی سامسونگ Samsung D164 Dishwasher

برند سامسونگ دیگر برندی است که در تولید لوازم برقی و خانگی زبانزد است و بارها ثابت کرده است که تولیداتش جزو بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود. یکی از بهترین محصولات این برند ماشین ظرف‌شویی Samsung D164 Dishwasher است. این ماشین 55 کیلوگرم وزن دارد. ظرفیت آن 14 نفر است. پهنای آن، 598 میلی‌متر و عمق آن 60 سانتی‌متر است. ارتفاع این دستگاه حدود 84 سانتی‌متر است. این ماشین‌ ظرف‌شویی مجهز به صفحه نمایشگر نیست. دارای دو قفسه بالایی است.

از مهم‌ترین ویژگی‌های آن، تولید صدای کم تا 44 دسی‌بل است. میزان مصرف انرژی این دستگاه A++ است و حدود ده لیتر آب برای هر بار شست‌وشوی ظروف مصرف می‌کند. این دستگاه 6 نوع برنامه شست‌وشو دارد. مجهز به قفل کودک است اما دکمه‌های لمسی ندارد. ماشین ظرف‌شویی Samsung D164 Dishwasher دارای سه بازوی آب‌پاش بالایی، میانی و پایینی است و شرکت سامسونگ آن را به تکنولوژی واتروال مجهز کرده است. قیمت این دستگاه حدود 13 میلیون تومان است و در دو رنگ سفید و نقره‌ای تولید می‌شود. سایر ویژگی‌های این دستگاه شامل موارد زیر می‌شود:

• دارای گزینه نیم شور یا half wash
• مجهز به سید بالا و پایین
• سیستم ضدعفونی‌کننده
• امکان شروع با تأخیر از یک تا 24 ساعت
• شست‌وشوی با آب تا دمای 80 درجه سانتی‌گراد به جهت استریل کردن
• امکان شست‌وشوی ظروف بزرگ و قابلمه تا اندازه 36 سانتی‌متر
• وجود قفسه مخصوص قاشق و چنگال

بهترین سشوار 2021 کدامند؟
مشاهده کنید!
از کجا  بخریم: ماشین ظرف‌شویی سامسونگ Samsung D164 Dishwasher

 

 

 

بهترین ماشین ظرف‌شویی را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین مارک ماشین ظرفشویی: مارک بوش (Bosch)

ماشین ظرف‌شویی خوب و باکیفیت، ویژگی‌هایی دارد. توجه به این ویژگی‌ها در هنگام خرید موجب می‌شود بعدا از انتخاب خود پشیمان نشوید. در ادامه به ویژگی‌های بهترین ماشین‌های ظرف‌شویی می‌پردازیم.

کم‌صدا بودن: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لوازم خانگی، کم‌صدا بودن آن‌ها است. یک ماشین ظرف‌شویی باکیفیت، در هنگام فعالیت صدای کمی تولید می‌کند و گاهی ممکن است این صدا آن قدر کم باشد که شما آن را نشنوید!

لرزش کم: ویژگی دیگر بهترین ماشین‌های ظرف‌شویی، لرزش کم است. برخی از لوازم برقی ساکن، هنگام فعالیت، شروع به لرزیدن می‌کنند و گاهی این لرزش‌ها موجب جا‌به‌جایی آن‌ها می‌شود و می‌تواند به دستگاه فشار بیاورد.

مصرف انرژی پایین: همه کارخانه‌ها تلاش می‌کنند تا محصولی تولید کنند که کمترین میزان انری را مصرف کند. این عمل موجب می‌شود هم هزینه کمتری برای انرژی پرداخت کنید و هم در مصرف آن صرفه‌جویی کنید.

مصرف بهینه آب: علاوه بر انرژی، باید در مصرف آب هم صرفه‌جویی شود. به صورت کلی، شست‌وشوی ظروف با ماشین ظرف‌شویی موجب صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود. پس چه بهتر که این مصرف در کمترین حالت خود باشد.

وزن پایین: ویژگی مهم دیگری که بهترین ماشین‌های ظرف‌شویی دارند، وزن پایین است. این ماشین‌ها شیک هستند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را در هر زمانی که خواستید، جابه‌جا کنید.

برنامه‌های متنوع: ویژگی دیگر، وجود برنامه‌های متنوع است. ظروف در جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند و برخی از آن‌ها بسیار حساس هستند. وجود برنامه‌های مختلف موجب می‌شود آسیبی به ظرف‌های ما وارد نشود. گاهی هم با توجه به میزان چربی و کثیفی ظرف، باید برنامه‌ای انتخاب شود. هر چه تعداد برنامه‌ها متنوع‌تر باشد، دستگاه شما هوشمندتر است و همین برنامه‌ها هم در صرفه‌جویی مصرف آب و انرژی بسیار موثر هستند.

قابلیت شست‌و‌شوی میوه و سبزیجات: این ویژگی در برخی از ماشین‌های ظرف‌شویی وجود دارد. ممکن است بسیاری از خریداران به این گزینه اهمیتی ندهند اما این ویژگی می‌تواند در بسیاری از مواقع موجب سرعت در کارهای شما شود. علاوه بر این که در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود، میوه‌ها و سبزیجات بهتر شسته می‌شوند.

قیمت مناسب: قیمت مناسب ویژگی دیگری است که یک ماشین ظرف‌شویی باکیفیت، با وجود داشتن ویژگی‌های نام برده شده، می‌تواند داشته باشد.

 

6) ماشین ظرف‌شویی ال جی LG XD74W-GSC Dishwasher

بهترین ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرف‌شویی ال جی LG XD74W-GSC Dishwasher

محصول دیگری که در فهرست بهترین ماشین‌های ظرف‌شویی دنیا قرار دارد، دستگاهی است که شرکت LG تولید کرده است. این برند نه تنها در بین ایرانیان بلکه در تمام دنیا طرفدار دارد. ماشین ظرف‌شویی LG XD74W-GSC Dishwasher از نوع مبله است. وزن نسبتا زیادی دارد. پهنای آن 60 سانتی‌متر و عمق آن هم 60 سانتی‌متر است. 85 سانتی‌متر ارتفاع دارد. این دستگاه به صورت متوسط برای هر بار شست‌وشو، 9 لیتر آب مصرف می‌کند. میزان نمودار مصرف انرژی آن A++ است.

این دستگاه برنامه‌های بسیار متنوعی برای شست‌وشو دارد و شما می‌توانید از ده برنامه شست‌وشوی آن استفاده کنید. میزان تولید صدای این دستگاه بسیار پایین است و حدودا 44 دسی‌بل صدا تولید می‌کند. ویژگی جالب آن، قابلیت اتصال به وای فای است! از جمله ویژگی‌های دیگر آن شامل تجهیز بودن به فناوری inverter Direcdrive، مجهز به اینترنت، فناوری Quadwash، قابلیت خشک‌کن، سبد هوشمند قابل تنظیم SmartRack plus و 8 برنامه انتخابی اضافه برای شست‌وشو می‌شود.

از کجا  بخریم: ماشین ظرف‌شویی ال جی LG XD74W-GSC Dishwasher

 

 

7) ماشین ظرف‌شویی زیرووات Zerowatt ZDP-1T67 Dishwasher

بهترین ماشین ظرفشویی زیرووات

ماشین ظرف‌شویی زیرووات Zerowatt ZDP-1T67 Dishwasher

محصول دیگری که نامش در فهرست ما حضور دارد، ماشین ظرف‌شویی Zerowatt ZDP-1T67 Dishwasher است. این ماشین ظرف‌شویی مبله دارای نمایشگر است و حدود 55 کیلوگرم وزن دارد. ظرفیت آن 16 نفر است. اندازه پهنای این دستگاه، 60 سانتی‌متر، اندازه ارتفاع آن 85 سانتی‌متر و اندازه عمق نیز 60 سانتی‌متر است.

بهترین گاز صفحه‌ای ایرانی 2020 کدامند؟
مشاهده کنید!

این ماشین برای هر بار شست‌وشو حدودا ده لیتر آب مصرف می‌کند. میزان نمودار مصرف انرژی آن، A+ است و دارای یک قفسه بالایی است. این دستگاه نسبت به سایر دستگاه‌های این فهرست صدای بیشتری تولید می‌کند اما در عوض، 12 برنامه متنوع شست‌وشو دارد. دکمه‌های این دستگاه لمسی هستند. این دستگاه مجهز به قفل کودک نیست. ماشین ظرف‌شویی Zerowatt ZDP-1T67 Dishwasher دارای دو سبد شست‌وشو است و لرزش بسیار کمی دارد. مجهز به نمایشگر میزان نمک است و سیستم سختی گیری آب دارد. قیمت این دستگاه حدود 7 میلیون و هشت‌صد هزار تومان است. در دو رنگ سفید و نقره‌ای تولید می‌شود و دارای استاندارد CE است.

از کجا  بخریم: ماشین ظرف‌شویی زیرووات Zerowatt ZDP-1T67 Dishwasher

 

 

8) ماشین ظرف‌شویی کندی Candy CDP-1D64 Dishwasher

بهترین ماشین ظرفشویی کندی

ماشین ظرف‌شویی کندی Candy CDP-1D64 Dishwasher

محصول دیگری که به معرفی آن می‌پردازیم، ماشین ظرف‌شویی Candy CDP-1D64 Dishwasher است. این ماشین از نوع مبله است و 59 کیلوگرم وزن دارد. دارای نمایشگر است و 16 نفر ظرفیت دارد. پهنا و عمق این دستگاه هم مانند اکثر دستگاه‌های معرفی شده در این فهرست، 60 سانتی‌متر است. ارتفاع این دستگاه 85 سانتی‌متر است. دو قفسه بالایی دارد و در کل سه طبقه دارد. این دستگاه مجهز به ده برنامه متنوع برای شست‌وشو است. میزان نمودار مصرف انرژی این دستگاه A+ است و حدود 10 لیتر آب برای هر بار شست‌وشو مصرف می‌کند.

از جمله ویژگی‌های دیگر این دستگاه شامل برنامه آبکشی مجدد، سیستم جلوگیری از نشت آب (aqua stop)، سیستم هشدار پایان شست‌وشو، سیستم شست‌وشوی با تأخیر تا 23 ساعت و برنامه شست‌وشوی اقتصادی و سریع Eco/Express می‌شود. این محصول در دو رنگ سفید و نقره‌ای تولید می‌شود.

از کجا  بخریم: ماشین ظرف‌شویی کندی Candy CDP-1D64 Dishwasher

 

 

9) ماشین ظرف‌شویی مجیک Magic 2195GB Countertop Dishwasher

بهترین ماشین ظرف‌شویی رومیزی

Magic 2195GB Countertop Dishwasher

آخرین دستگاهی که در این فهرست قرار دارد، ماشین ظرف‌شویی Magic 2195GB Countertop Dishwasher است. این دستگاه از نوع رومیزی است. ظرفیت آن 8 نفر است و مجهز به سیستم قفل کودک است. این ماشین ظرف‌شویی اندازه کوچکی دارد. پهنا و عرض آن حدود 59 سانتی‌متر است و 55 سانتی‌متر ارتفاع دارد. وزن این دستگاه 33/50 کیلوگرم است. دکمه‌هایش لمسی است و نمایشگر دارد.

حداکثر درجه آب ورودی به این دستگاه باید 60 درجه سلسیوس باشد. توان مصرفی آن 2300 وات است. ویژگی دیگر این دستگاه، سیستم خاموش شدن خودکار است. امکان شست‌وشوی با تأخیر هم در این ماشین ظرف‌شویی وجود دارد. وجود قابلیت خشک‌کن و شست‌وشوی میوه و سبزیجات، از دیگر ویژگی‌های آن است. قیمت این دستگاه حدودا 5500000 تومان است و در رنگ نقره‌ای تولید می‌شود. این دستگاه قفسه بالایی ندارد. انواع برنامه‌های این دستگاه شامل موارد زیر می‌شود:

• برنامه شست‌وشوی معمولی
• شستشوی اقتصادی
• شستشوی ظروف حساس و شکننده
• شست‌وشوی ظروف کریستالی
• شستشوی سریع
• شست‌وشوی میوه و سبزیجات
• برنامه شست‌وشوی All in one
• برنامه شست‌وشوی پلاس
مقدار مواد شوینده در انواع شست‌وشوی این دستگاه شامل موارد زیر می‌شود:
شستشوی معمولی: 10 گرم
شست‌وشوی ظروف حساس: 12 گرم
شست‌وشوی ظروف کریستالی: 12 گرم
شستشوی سریع: 8 گرم

از کجا  بخریم: ماشین ظرف‌شویی مجیک Magic 2195GB Countertop Dishwasher

 

 

 

 

 

 

در این مقاله به معرفی بهترین ماشین‌های ظرفشویی‌ها پرداختیم. همان طور که مطالعه کردید، اکثر این ماشین‌های ظرف‌شویی، مبله هستند. ارتفاع، پهنا و عمق یکسانی دارند. همه این محصولات سعی کرده‌اند برنامه‌های متنوعی را برای شست‌وشو ارائه دهند و در مصرف انرژی و آب صرفه‌جویی کنند. شما از کدام یک از این ماشین‌های ظرف‌شویی استفاده کرده‌اید؟ اگر قصد خرید ماشین ظرف‌شویی را دارید، کدام یک از دستگاه‌های معرفی شده را برای خود تهیه می‌کنید؟ در انتخاب شما کدام یک از ویژگی‌های اهمیت بیشتری دارند و در خرید شما تأثیر می‌گذارند؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.7/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا